• طراحی سایت وب آستان
  • طراحی سایت PHP
  • بهینه سازی و افزایش رتبه SEO
  • پشتیبانی و ارتقا وب سایت
  • تماس با طراحی سایت


CSS و نقش آن در طراحی سایت و صفحات وب

طراحی سایت با CSS

یکی از زبان هایی که در طراحی سایت استفاده می شود CSS می باشد. CSS در حقیقت قالب نمایش محتویات یک صفحه مثل متن و عکس را مشخص می کند.

css

امکان مشخص کردن نحوه قرار گیری متن و تصاویر در صفحات وب با استفاده از HTML هم امکان پذیر است اما برای هر صفحه باید بطور جداگانه این قالب را در کد های HTML مشخص کرد. اهمیت این موضوع زمانی روشن می شود که شما سایتی داشته باشید که روزانه به آن مطالبی بصورت داینامیک اضافه می شود.


بعد از مدتی تصمیم می گیرید شکل نمایش بخشی از محتویات این صفحات را تغییر دهید، مثلا می خواهید فونت تیتر متن تمام صفحات متنی سایتتان تغییر کند.


حال اگر از CSS استفاده نکرده باشید باید تمام صفحات متنی سایت را ویرایش کنید و فونت مورد نظر را اعمال کنید اما با استفاده از CSS فقط کافیست فایل CSS را باز نموده و خطی که مربوط به فونت تیتر صفحات است را تغییر دهید. بله، فقط یک خط آن هم در یک فایل کم حجم مثلا به نام Body.css


برای داشتن طراحی سایت که به طور کامل قابل تغییر با CSS باشد، بسیار ضروری است که بدانیم که در هر نسخه متنی HTML در واقع 2 عنصر جداگانه وجود دارد. یکی محتوا است – که شامل متن و تصاویری است که افراد در وب سایت آنها را دیده و مطالعه می کنند؛ و دیگری ساختار صفحه است  DIVs ویا Table که عناصر و ویژگی های مختلف در صفحه را تعریف می کند.


طراحی با CSS همچنین نقش موثری در سرعت لودینگ سایت و بهینه سازی و اعتبار صفحه برای موتورهای جستجو دارد. در حقیقت استفاده از CSS بیانگر حرفه ای بودن صفحات شماست.